0%

KURUCU KÖŞESİ

ANASAYFAKURUCU KÖŞESİ

Geçmişten Günümüze Uzanan Lezzet

1972 Kayseri doğumluyum. Çoçukluğum Adana’ da geçti. Küçük yaşlarda mesleğe orda başladım. Daha sonra küçük bir el arabasıyla lezzet yolculuğumuza çıktık. Sene 1986 ‘ idi. Pendikli bizi beğendi biz onları sevdik. Bugünlere geldik.

Kemal Abi bu yaptığınız dürümün diğer dürümlerden farkı nedir? İnsanlara lezzetli gelsin diye farklı bir madde kullanıyor musunuz ? Ya da özel bir baharatınız var mı ?

Baharatlarımız tabiki özel antep yöresinden seçiyoruz biz onları kaliteli ve doğal olmasına dikkat ediyoruz. Ve özenle seçiyoruz. Her etten kebap olmaz. Güzel bir iş yaptıktan sonra sevgimizi katıyoruz ve bu hale geliyor.
Bu dürümün yapılışında adana dürüm yapmıyorsunuz tavukta gördüğümüz üzere tavukta yapıyorsunuz. Bu bütün ürünler için geçerli baharatlar mı yoksa sadece adana dürümü için mi kullanıyorsunuz?

Bizim ana ürünümüz adana kebabı peşinden gelecek olan bonfileden yaptığımız et şişimiz vardır. Peşine ciğerimiz tavuk şişimiz var. Tabiki hepsinin baharatları özeldir. Farklı farklı baharatlar kullanıyoruz. Ve de günlük üretim yapıyoruz. Hatta günde iki sefer üretim yapıyoruz.

O şekilde tazeliğini koruyoruz. Peki uzunlar kebap Anadolu yakasında kartal’da, pendik’te ve tuzla’da açıldı. Peki bundan sonraki açılış nerede olucak ve bundan sonra anadolu yakasını kaplıyacak mısınız ? Yoksa bu iş Avrupaya doğru gidicek mi ? Biz kaplıyıcaz dersek büyük konuşmuş oluruz. Rabbim nasip ederse aklımızdan geçen bir kaç yer daha var. Bunlara örnek verirsek kurtköy bölgesi gelişmekte olan Yenişehir bölgesi olabilecek Maltepe olabilecek. Aklımızdan buralar geçiyor. İnşallah allah nasip ederse buralar olucak. Size ürünlerimizi tanıtmak istiyorum. Sabah güne başlarken sabah kahvaltısı tabağımız var. Peşine öğle servisinde sunduğumuz çok özel dürümümüz var.

Şu şekilde hazırlayıp paket servisiyle sunarız. Buraya gelen misafirlerimize isterlerse adana isterlerse et şiş isterlerse tavuk ya da ciğer yada bunları karışık mix şeklinde tabakta sunuyoruz. Biz buna uzunlar karışık diyoruz. Bunu yaptıktan sonra gururla sunuyoruz.

WhatsApp Whatsapp Sipariş Hattı